Beogradom upravlja kriminal
Zakazana je šesnaesta sednica Skupštine grada Beograda. Povod sednice je rebalans budžeta, ali na dnevnom redu nije najvažnija tema: bezbednost građana Beograda.
Jučerašnje ubistvo u kafiću na Voždovcu je već dvadeseti incident od početka godine, koji uključuje ubistva ili eksplozivne naprave u kafićima širom grada. Beograd nije bezbedan, jer gradom upravlja kriminal.
“Slučaj ubistva na Senjaku pokazao je da vrh policije sarađuje sa kriminalcima, a vrh gradske vlasti te iste kriminalce nagrađuje unosnim poslovima. Svedočenje Saše Vukovića, osumnjičenog za to ubistvo, opisuje kako se gradske parcele koriste za pranje novca i korupciju: preko unapred poznatih izmena urbanističkih planova se ostvaruju milionske zarade na gradskim parcelama i tako “pere” novac kriminalaca. Zato se i na ovoj sednici tačke dnevnog reda od 24. do 31. odnose na planove detaljne regulacije, čime će se podobnima obezbediti unosni poslovi, a SNS i SPS napuniti svoje džepove.” izjavila je šefica odborničke grupe ZLF/PSG, Natalija Stojmenović.
Kriminalni obračuni su postali svakodnevnica Beograđana, a gradska vlast ne samo da se time ne bavi, već koristi sednice Skupštine grada da obezbedi zaradu za kriminalne krugove. SNS i SPS više ne mogu da garantuju bezbednost u gradu dok se njihovi kriminalni krugovi međusobno obračunavaju i zato tražimo da se raspišu izbori.
O tome kako Zeleno-levi front planira da vodi grad Beograd pogledajte više u našem programu “Povratak u budućnost” na sledećem linku: https://zelenolevifront.rs/
Objavljeno: 23.06.26.




